10
.
12
.
2023
Zapowiedzi

Zakończenie rundy zasadniczej w sezonie Zima '23

Zakończyliśmy rundę zasadniczą w sezonie Zima '23 rozgrywek TLS

Zawodnicy drużyny Patera po udanej akcji w rozgrywkach TLS

Po rozegraniu 36 meczów w rozgrywkach Trójmiejskiej Ligi Siatkówki poznaliśmy klasyfikację drużyn po rundzie zasadniczej, zgodnie z którą pierwsze 8 drużyn weźmie udział w fazie pucharowej. Drugi etap rozgrywek został podzielony na dwie grupy - drużyny z miejsc 5-8 rywalizować będą o miejsce 5 (wygrani pierwszych meczów fazy pucharowej oraz o miejsce 7 (przegrani pierwszych meczów fazy pucharowej. Odpowiednio, drużyny z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej będą walczyć o pierwsze i trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

W korespondencyjnym pojedynku o 8 miejsce walczyły drużyny Avocado Team i Dream Volley. Druga z nich, dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce i jednoczesnej porażce 0-3 drużyny Avocado, rzutem na taśmę wskoczyła do fazy pucharowej, w której zmierzy się z Fuxem Pępowo zajmującym piąte miejsce. Tym samym Avocado Team zakończyło rozgrywki na ostatnim, dziewiątym miejscu.

Kolejną parę pucharową tworzą drużyny AZS Uniwersytet Gdański i #Ohana Volley, zajmujące odpowiednio szóste i siódme miejsce po rundzie zasadniczej. Obie drużyny sprawiły do tej pory kilka ciekawych niespodzianek, dlatego ich rywalizacja o piąte miejsce będzie na pewno godna uwagi. Należy tutaj również wspomnieć o liderze punktowym AZS-u i jednocześnie całej ligi, czyli Mikołaju Boguckim, który zdobył do tej pory 113 punktów, z czego 84 atakiem, 22 zagrywką i 7 blokiem. Mikołaj jest najskuteczniejszym zawodnikiem ligi, a także najczęściej punktującym z ataku i zagrywki.

Czwarte miejsce na tym etapie należy do Juniorów Trefla Gdańsk, którzy w o awans do finału zmierzą się z Paterą zajmującą pierwsze miejsce w tabeli. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Patery 2:!. Będzie to pojedynek dwóch najbardziej punktujących drużyn w lidze, z czego Patera jest najlepiej punktującą ekipą w ataku, a żółto-czarni najlepiej blokującymi.

Ostatnią parą w naszej pucharowej rozgrywce jest Twierdza Malbork (drugie miejsce) oraz AiP (trzecie miejsce). AiP w dotychczasowych meczach zdobyło 304 punkty, co plasuje ich na trzecim miejscu pod tym względem i jednocześnie na drugim w ilości punktów zdobytych z ataku (218). Natomiast w drużynie z Malborka na wyróżnienie pod kątem statystycznym zasługuje Karol Janczewski, czyli drugi najlepiej punktujący zawodnik całych rozgrywek.

Terminarz rozgrywek, statystyki oraz tabelę znajdziecie w podsumowaniu rozgrywek sezonu Zima '23

Share this post
https://siatkatrojmiasto.pl/wpis/zakonczenie-rundy-zasadniczej-w-sezonie-zima-23

Nastepna edycja już w kwietniu

Chcesz grać z nami? Zapisz się już teraz do edycji Wiosna '24 i zarezerwuj swoje miejsce.
Planowany start rozgrywek 5 kwietnia 2024 i koniec w czerwcu 2024.
UWAGA! Mecze do trzech wygranych setów!
10 meczów w sezonie dla każdej drużyny.
Koszt: 2800 zł